CEWOOD turpina zaļo virzību un saņem Zaļās izcilības balvu


Jau kopš 1972. gada ik gadu tiek atzīmēta Pasaules vides diena. ANO iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Godinot šo tradīciju Valsts vides dienests kopš 2015. gada ir iedibinājis gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība”. Arī šogad par vides izcilniekiem tika atzīti uzņēmumi, kuri aktīvi rīkojas, lai mazinātu savas darbības ietekmi uz vidi, goda vietu starp uzvarētājiem ieņem arī CEWOOD.

CEWOOD valdes loceklis Ingars Ūdris: “Esam patiesi lepni, ka CEWOOD ir saņēmis Zaļās izcilības balvu apstrādes rūpniecībā par ieguldījumu aprites ekonomikas ieviešanā! Kopš balvas dibināšanas to saņēmuši vairāk nekā 100 uzņēmumi. Visi šie uzņēmumi ir izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc savas iniciatīvas izlēmīgi rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi, kā arī devuši nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā un vides apziņas celšanā. Ir gods būt starp šiem uzvarētājiem!”

CEWOOD ir ambiciozs uzņēmums un uzstāda augstus mērķus gan savā attīstībā, būvējot jaunu rūpnīcu, gan nemitīgi strādājot pie ilgtspējas un vides jautājumiem. “Ir ļoti patīkami saņemt atzinību par sasniegumiem, taču neļaujam sev ne mirkli gulēt uz lauriem un ar lepnumu varam informēt, ka tikai dažas nedēļas pēc Zaļās izcilības balvas saņemšanas, esam sasnieguši savu nākamo mērķi – ISO 14001 sertifikātu,” informē CEWOOD valdes loceklis.

ISO 14001 ir vides pārvaldības sertifikāts kas izveidots, pamatojoties uz riska analīzi, kura mērķis ir samazināt dabas resursu izmantošanu un samazināt kaitējumu augsnei, ūdenim un gaisam.

Organizācija, kurai ir Vides vadības sistēmas sertifikāts, ir noteikusi savu darbību ietekmi uz vidi, novērtējusi rezultātus, pārņēmusi problēmas un pabeidza pasākumus vides piesārņojuma novēršanai. Tajā pašā laikā tas nozīmē, ka tā turpina nepārtrauktus uzlabojumus attiecībā uz vidi.

“Taču ar to mūsu sasniegumi vides aizsardzības un iekštelpu komforta jomā neapstājas, jo tikko mūsu plātnes ir saņēmušas Indoor Air Comfort Gold sertifikātu, kas ir viens no nozīmīgākajiem zemas emisijas līmeņa marķējumiem pasaulē! Šis marķējums apvieno visas būtiskākās Eiropas regulas un vairumu brīvprātīgo marķējumu par produktu radītām GOS emisijām, apvienojot visstingrākās prasības Eiropas Savienībā vienā marķējumā. Tādējādi sertificētās plātnes ir ar zemu emisiju līmeni un kārtējo reizi apliecina, ka CEWOOD plātnes nodrošina veselīgu un labu iekštelpu klimatu. Iekštelpu komforta un vides jomā nepieļaujam nekādus kompromisus!” uzsver Ingars Ūdris

ISO 14001 un Indoor Air Comfort Gold ir kārtējie sertifikāti, ko CEWOOD ieguvis, apliecinot uzņēmuma sapratni par vides nozīmību un uzņēmuma virzību ilgtspējā. Starp citiem sertifikātiem, CEWOOD ir gan apliecinājums par to, ka uzņēmumā tiek lietota Latvijā ražota 100% zaļā elektroenerģija, gan Natureplus sertifikāts, kas apliecina būvmateriālu ilgtspēju un kvalitātes atbilstību veselības, vides draudzības un funkcionalitātes prasībām, kā arī citi sertifikāti. CEWOOD šobrīd aktīvi strādā pie Cradle to Cradle sertifikācijas - ilgtspējības marķējuma, kas garantē galalietotājam, ka izmantotie materiāli ir droši cilvēku veselībai un videi visos lietošanas posmos.

Teksts: CEWOOD
Foto: Valsts vides dienests